W ramach studiów przekazywana jest wiedza i umiejętności potrzebne do indywidualnego lub zespołowego tworzenia gier lub projektów graficznych ze szczególnym naciskiem na walory artystyczne i narzędzia cyfrowe. Zajęcia mają charakter praktyczny, realizowane są z udziałem praktyków na co dzień pracujących w branży gier i grafiki. Realizowane są w małych grupach z wykorzystaniem interaktywnych metod nauczania. Dla studentów organizowane są warsztaty, plenery artystyczne i fora dyskusyjne. Każdy student objęty jest indywidualną opieką nauczyciela akademickiego (indywidualne korekty projektów). Studia kończą się obroną pracy licencjackiej o charakterze projektu. Dyplom ukończenia studiów potwierdza uzyskanie wykształcenia wyższego i pozwala na kontynuację studiów magisterskich (II stopnia) lub podjęcie studiów podyplomowych. Studia przygotowują do podjęcia pracy w firmach projektowych, agencjach reklamowych oraz studiach projektujących gry. Absolwenci po ukończeniu studiów mogą samodzielnie zaistnieć na rynku jako wolni strzelcy (freelancer). Zapisz się!
Czy wiesz, że?
W 1972 Ralph Baer stworzył Magnavox Oddysey, pierwszą w historii konsolę. Sześć lat później stworzył Simon (1978), najpopularniejszą zabawkę elektroniczną.
Czy wiesz, że?
Pierwszą profesją Mario było stolarstwo (w pamiętnej odsłonie Donkey Kong) a nie naprawianie rur. Na poczatku bohater nazywał się Jumpman.
Czy wiesz, że?
Kształt Pacman’a zawdzięczamy jego twórcy Tohru Iwatani, który na kolację z przyjaciółmi zamówił pizze, pomysł pojawił się po skosztowaniu pierwszego kawałka.
Czy wiesz, że?
Pierwszą komercyjną maszyną do gier od Atari był Pong. Została ustawiona na stacji paliw przez Nolan’a Bushnell’a. Gdy Nolan wrócił po zarobek, okazało się, że maszyna była zepsuta. Pong był wypchany po brzegi monetami.
Czy wiesz, że?
Pacman w Japonii jest znany jako Puck-man, jednak gdy ów tytuł pojawił się na rynku amerykańskim, twórcy zmuszeni byli na zmianę jego nazwy, bowiem poprzednia wprowadziłaby zbyt wiele zamieszania, mając na uwadze podobieństwo słowa „Puck” oraz „Fuck”.