Wybierz warsztat
Potęga świadomego oddychania
Czas trwania: 12.30 – 14.45
Prowadzący: Jakub Gontarski
Świadome oddychanie to Twoje naturalne prawo i dostęp do energii oraz swobody.
Czy wiesz, że świadomy oddech to Twoje osobiste narzędzie do przywracania mocy i energii? Każdego dnia świadomie możesz wspierać głęboki relaks, regenerujący sen i jasność umysłu, a także przywracać równowagę swojego unikalnego życia.
Świadomość różnorodnych metod oddechowych wspiera Twój autonomiczny proces samorozwoju wpływając na sukces zdrowotny oraz zawodowy.
Oddech wyraża się przez całe Twoje ciało. To fenomen i dar.
Program
Prowadzący
Formularz zgłoszeniowy
Pełnia oddechu. Pełnia czucia.
Czas trwania: 16.00 – 18.45
Prowadzący: Mariusz Jazowski
Warsztat jest spotkaniem ze sobą w oddechu.
Okazją do zwiększenia świadomości na ten aspekt naszego codziennego funkcjonowania będzie sesja oddechu biodynamicznego BBTR® oraz osadzone wokół niej ćwiczenia, wprowadzające zagadnienia napięć i zasobów zgromadzonych w ciele. Warsztat będzie okazją do doświadczenia metody, sprawdzenia czy taki sposób pracy wspiera Twoją samoregulację – być może to forma pogłębiania relacji ze sobą, którą zechcesz dalej eksplorować.
Program
Prowadzący
Formularz zgłoszeniowy
Świadomy ruch i kontakt z ciałem - warsztat ruchowy z kartami LAB ON
Czas trwania: 15.00 – 18.45
Prowadzący: Monika Jędrzejewska i Maciej Panabażys
Talia LAB ON to 63 karty z symbolami ruchu używanymi w metodzie Labana (LBMS) oraz notacji tańca.
Jest to proste, wszechstronne narzędzie do pogłębiania świadomości ruchu i kontaktu z ciałem. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani kondycji.
Program
Prowadzący
Formularz zgłoszeniowy
Z moim ciałem w moim ciele – warsztat doświadczeń ruchowych w ujęciu Laban/Bartenieff Movement System (LBMS)
Czas trwania: 15.00 – 18.45
Prowadząca: Alicja Paleta
Laban/Bartenieff Movement System (LBMS) to kompleksowy system analizy i eksploracji ruchu, który łączy w sobie teorię ruchu Rudolfa Labana z somatycznym podejściem Irmgard Bartenieff. Jego podstawowym zastosowaniem jest rozwijanie świadomości ciała, ekspresji oraz funkcjonalności ruchu.
LBMS składa się z czterech głównych komponentów: Ciało (Body), Dynamiczne Jakości Ruchu (Effort), Kształt (Shape) i Przestrzeń (Space), które pozwalają na analizę i opis ruchu, a w dalszej kolejności na odkrywanie i rozumienie wzorców ruchowych w kontekście emocjonalnym i funkcjonalnym.
Program
Prowadząca
Formularz zgłoszeniowy
Warsztat metody Feldenkraisa: Ścieżka stresu - jak odkryć i zmienić nawyki w ciele związane ze stresem i lękiem
Czas trwania: 12.30 – 15.45
Prowadząca: Aldona Chróściewicz
„Aby zmienić nasz sposób działania, musimy zmienić obraz nas samych, który w sobie nosimy”(„Świadomość poprzez ruch” Moshe Feldenkrais)
Koncepcja Moshe Feldenkraisa, nazwana Metodą Feldenkraisa, oparta jest o model tzw. „obrazu siebie” („self-image”), mapy jaka powstaje w Ośrodkowym Układzie Nerwowym, która determinuje każde podejmowane przez jednostkę działanie.
Program
Prowadząca
Formularz zgłoszeniowy
TRE® - Uwolnij napięcia, przywróć równowagę ciała i umysłu

Czas trwania: 16.00 – 18.45
Prowadząca: Maria Puls
TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises), metoda opracowana przez dra Davida Berceliego, specjalistę w dziedzinie pracy z traumą. TRE® to zestaw ćwiczeń fizycznych, które aktywują naturalny mechanizm neurogenicznych drżeń, umożliwiających uwolnienie głębokich napięć mięśniowych powstałych na skutek stresu i traum, co wspomaga powrót do równowagi psychofizycznej.
TRE® jest stosowane jako metoda redukcji napięć a także jako uzupełnienie procesu terapeutycznego, ale sama metoda nie jest terapią.
Program
Prowadząca
Formularz zgłoszeniowy
Miednica w równowadze – funkcja, świadomość i terapia mięśni dna miednicy

Czas trwania: 16.00 – 18.45
Prowadząca: Anna Sass
Mięśnie dna miednicy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia, stabilności posturalnej i dobrostanu całego organizmu. Ich funkcja wykracza daleko poza kontrolę zwieraczy – wpływają na mechanikę oddechu, równowagę ciśnieniową w jamie brzusznej i jakość ruchu.
Podczas warsztatu zgłębimy anatomię i fizjologię dna miednicy, ale przede wszystkim doświadczymy jego pracy w praktyce. Poprzez świadomy ruch, oddech i specjalistyczne techniki terapeutyczne nauczymy się, jak rozpoznawać napięcia, harmonizować ich pracę i integrować dno miednicy z całym ciałem.
Program
Prowadząca
Formularz zgłoszeniowy