Przemysły kreatywne są fascynującymi polami działalności obejmujące m.in. gry i reklamę, architekturę i design, handel dziełami sztuki i nowe technologie. Te dziedziny łączy kreatywność i przedsiębiorczość. Osoby działające w nich zarabiają na życie, realizując swoje pomysły i szukając zainteresowanych nimi klientów, partnerów i współpracowników. Pozwala to uczynić z pasji pracę i mieć bezcenne poczucie, że tworzy się coś nowego. Zarazem jednak traktowanie pasji jako pracy grozi wypaleniem i utratą tej pasji, a rynki branży kreatywnej są zmienne i często trudne. Wciąż pokutuje przekonanie, że za owoce cudzej kreatywności nie trzeba płacić, a wyrażanie się jest nagrodą samą w sobie i nie potrzebuje wynagrodzenia. Dlatego warto, by osoby pracujące w branży kreatywnej miały wysokie kompetencje nie tylko w zakresie swojej twórczej specjalności, ale też ekonomii i organizacji pracy — i te właśnie dodatkowe kompetencje oferują nasze studia podyplomowe.
Czy wiesz, że?
Oglądanie dzieł sztuki redukuje stres i korzystnie wpływa na zdrowie- to wyniki badań medycznych, przeprowadzonych przez naukowców z Bolonii wśród osób w wieku od 19 do 81 lat.
Czy wiesz, że?
Sztuki nie trzeba rozumieć, żeby na nią reagować, ale trzeba ją rozumieć, żeby ją preferować.
Czy wiesz, że?
Ekspresja artystyczna powoduje w człowieku uczucie wyzwolenia, można to określić jako katharsis (z greckiego – oczyszczenie).